top of page
pexels-anna-shvets-3845458_edited_edited.png

Novorozenec

Co si pořídit před příchodem miminka domů z porodnice:

 

1/ Za studena lisovaný slunečnicový olej na promašťování pokožky – prodává se v lékárně (nekupujte v potravinách!)

2/ Líh na ošetření pupíčku + mulové čtverečky nebo špejličky

3/ Sudocrem nebo mastičku Rybilku na zadeček k prevenci opruzenin

4/ Imazol krém/pasta – můžete koupit později, pokud by vznikly opruzeniny

Co byste měli vědět:

  • Po narození je miminko automaticky u stejné zdravotní pojišťovny jako maminka. Jakmile zjistíte rodné číslo miminka, je potřeba přihlásit miminko na pojišťovně - není to automatický proces - ideálně do 10 dnů po příchodu z porodnice.

  • Koupat není nutné každý den, stačí 2-3x týdně. Do koupele nepřidávejte žádné přísady. Dokud není pupíček zhojen, nemáčejte ho při koupání, ošetřujte lihem 1-2x denně do zhojení.

  • Pokožku pod plenkou natřete lehce při každém přebalení. Není potřeba dělat vrstvu.

  • První dny po návratu z porodnice není nutné se zatěžovat informacemi o očkování. Vše o očkování si povíme v poradně v 1 měsíci děťátka. První možné očkování děťátka je v 6 týdnech jeho věku a je nepovinné, povinné očkování můžeme zahájit až 9 týdnech. Budete mít tedy dost času ke zvážení všech možností.

Organizace poradny:
 

  • Poradny jsou z počátku každý týden, abychom se ujistili, že miminko dobře prospívá. Cca od 3 týdne se vídáme každých 14 dní a od 2. měsíce každý měsíc.

  • Do poradny Vás pozveme na konkrétní čas. U vchodu z ulice je na domě zvonek. Zazvoňte, vyčkejte, dveře lehce cvaknou, pak teprve zatáhněte a dveře za sebou zaklapněte. Pokud je to možné, nechávejte kočárek v přízemí, dům je opatřen kamerovým systémem.

  • Pokud byste chtěli použít výtah, je ovládán čipem, který je k dispozici v ordinaci. Pokud máte doprovod, můžete si pro čip dojít, pokud ne, zavolejte na telefon do ordinace, sestřička pro Vás přijde. V domě je hotel, recepce v přízemí je určena pouze pro hotelové hosty.


Ve 14 dnech věku děťátka:

 

V poradně dostanete:

1/ Recept na Vigantol = vitamin D. Je nutný ke správnému růstu a vývoji miminka. Budete dávat 1 kapku denně.

2/ Doporučení na ortopedii na vyšetření kyčlí. Vyšetření byste měli absolvovat do 1 měsíce děťátka, objednejte se prosím co nejdříve

Zpočátku nepotřebujete nic dalšího, věříme, že vše společně případně vyřešíme v ordinaci 

bottom of page